Soutěžní sezóna starší žáci

Letošní tenisová sezona, byla stejně jako vše ostatní, poznamenána celosvětovou epidemií Covid-19. Vůbec se nevědělo, kdy letošní turnaje starších žáků v rámci družstev začnou, zda vůbec budou a jakou budou mít případně podobu. Naše družstvo starších žáků TC Holešov ale do poslední chvíle doufalo a na zápasy se pečlivě pod vedením trenéra Miroslava Páleníka a Daniela Horejše připravovalo. Vše se nakonec naštěstí zklidnilo a své odhodlání a nasazení mohli tak předvést první červnovou sobotu na domácích kurtech na Střelnici s týmem z Drnovic. A bylo vidět, že příprava probíhala opravdu zodpovědně. Tým Drnovic porazili 7:2 a mohli se tak radovat z postupu do dalšího kola a boje o nejvyšší příčky.

V dalším kole na nás čekal soupeř z TC Bajda z Kroměříž. Nadšení a chuť kluků a holek do hry nezastavil ani nepřestávající déšť a prvních pět zápasů statečně odehráli zcela promočení. Odpoledne se ale kurty začaly měnit v blátivé koupaliště, tak se musely další zápasy odložit na neděli. V sobotu jsme odjížděli z Kroměříže za stavu 3:3 na zápasy a o vítězi musely rozhodnout nedělní čtyřhry. Přestože celou noc a ráno propršelo, po obědě byly kurty na Bajdě perfektně připraveny k rozhodujícím bitvám. A tady naši žáci opět nezaváhali a nedali Kroměříži už ani bod. Po dvoudenním propršeném boji tak odjížděli s výsledkem 6:3 a čekal je poslední boj o vítězství v letošní skupině.

Poslední červnovou sobotu se k finálovému zápasu sešli na kurtech na Střelnici v Holešově odhodlaní hráči z Holešova s neméně odhodlanými hráči z Bystřice pod Hostýnem. Oba celky bojovali z plných sil a do hry dali vše. K vidění byly kvalitní zápasy plné krásných tenisových výměn, za které by se nemuseli stydět ani profesionální hráči. Ačkoli šlo o finále a vítěz mohl být jen jeden, tak se celé utkání neslo v příjemné a přátelské atmosféře.

Holešovští tenisté porazili Bystřici 7:2 a mohli tak slavit své první vítězství ve skupině a tím i postup do vyšší a kvalitnější soutěže.

Ikdyž je tenis ryze individuální sport, v soutěži družstev musí být dobrá i týmová spolupráce, a tu naši tenisté předvedli na výbornou.

Za naše družstvo nastoupili: Daněk Štěpán, Katrňák Štěpán, Daněk Jakub, Odložilík Jakub, Tomčala Tadeáš, Miková Vendula, Tichá Šárka

Všem dětem moc gratulujeme, děkujeme jim za skvělou reprezentaci našeho klubu a přejeme hodně štěstí do další sezóny. Velký dík za podporu dětí patří všem rodinným příslušníkům, fanouškům a vedení našeho tenisové klubu.

 

Petr Daněk

 

 

tenis_2.jpg (JPG 1621x1080px )